پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان در موضع گیری که امروز انجام گرفته، بار دیگر درخواست خود مبنی بر ضرورت اجرای آتش بس فوری در قالب جنگ غزه را تکرار کرد.

پاپ فرانسیس خواستار آتش بس فوری در غزه شد

به گزارش گروه بین‌الملل شرکت زرتاج، رهبر کاتولیک‌های جهان بار دیگر در اظهاراتی بر لزوم برقراری آتش‌بس فوری در غزه تاکید کرد. 

به گزارش «میدل ایست مانیتور» پاپ گفته است: من بار دیگر می‌خواهم که آتش‌بس انسان‌دوستانه فوری در جریان جنگ غزه برقرار شود. پاپ رهبر بیش از ۱.۳۵ میلیارد نفر از کاتولیک های جهان است.

پاپ همچنین در موضع گیری خواستار آزاد شدن اسرای اسرائیلی و تحویل کمک‌های انسان‌دوستانه به غزه شده است. حملات گسترده اسرائیل به نوار غزه از تاریخ هفتم اکتبر تاکنون، موجب کشته شدن بیش از ۱۸ هزار ۲۰۰ فلسطینی شده که اغلب آن ها را کودکان تشکیل می‌دهند. این در حالی است که ۵۱ هزار فلسطینی نیز مجروح شده‌اند.

در این راستا، اینطور گفته می‌شود که هزاران فلسطینی نیز زیر خروارها آوار گرفتار شده‌اند و گروه های امدادی نیز نمی‌توانند فعالیت‌های عادی خود را برای نجات آن‌ها انجام دهند. موضوعی که تا حد زیادی تحت تاثیر بمباران‌های بی امان نوار غزه و ممانعت اسرائیل از ورود هرگونه سوخت به منطقه مذکور است.

پاپ در حالی درخواست تازه خود جهت برقراری آتش بس فوری در جریان جنگ غزه را مطرح کرده که به تازگی دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد جهت پایان دادن فوری به جنگ و خونریزی در قالب جنگ غزه و برقراری اتش بس، رای منفی داده اند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید