چند مقام نظامی آمریکایی در دیدار با همتایان سعودی خود روابط نظامی و امنیتی دو کشور و راهکارهای تقویت همکاری دوجانبه را بررسی کردند.

رایزنی مقامات نظامی سعودی و آمریکایی در ریاض

به گزارش گروه بین‌الملل شرکت زرتاج، ژنرال «برد کوپر» فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در منامه با «فهد بن عبدالله الفیلی» فرمانده نیروی دریایی عربستان سعودی در ریاض دیدار کرد.

در این دیدار اهمیت تقویت همکاری دوجانبه در زمینه امنیت دریایی و امنیت آبراه‌ها با هدف تضمین آزادی و سلامت دریانوردی در منطقه خلیج فارس و نیز همکاری مشترک دوجانبه بررسی شد.

از سوی دیگر ژنرال «پاتریک فرانک» فرمانده نیروی زمینی در فرماندهی مرکزی آمریکا با «فهد بن عبدالله المطیر» فرمانده نیروهای زمینی عربستان سعودی دیدار کرد.

در این دیدار روابط دوجانبه و راهکارهای تقویت و توسعه همکاری و تبادل تجربیات دو طرف مورد بررسی قرار گرفت.

بنابر گزارش وبگاه «الخلیج اونلاین»، «دانا استرول» دستیار معاون وزیر دفاع آمریکا در امور غرب آسیا با «احمد بن علی عسیری» معاون وزیر دفاع عربستان در امور راهبردی دیدار و درباره همکاری دفاعی دو کشور و راهکارهای تقویت و توسعه این همکاری گفت‌وگو کرد.

پیشتر «جان کربی» هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا گفته بود که عربستان «شریک راهبردی آمریکا» است. وی همچنین بر علاقه‌مندی کشورش برای تداوم این روابط تأکید کرده و آن را به نفع منافع ملت‌ آمریکا و امنیت ملی آن خوانده بود.

پایان پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید