همراهی در پروژه کشته‌سازی، اصرار بر واژه «اعتراض» و انکار «اغتشاش»، نفرت‌پراکنی علیه مدافعان امنیت، تحریک گسل‌های قومیتی و القای تحقیر و خشونت سیستماتیک علیه زنان در ایران، تنها بخشی از اقدامات چند ماه اخیرِ روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد است.

خط ویژه| قهرمان‌سازی از یک محکوم امنیتی، سوژه مشترک «اعتماد» و «اینترنشنال»/ استقبال ارگان جریان فتنه از اظهارات «ابتکار»

فارس پلاس؛ خط ویژه – خط ویژه، رصدی است روزانه از لابه‌لای روزنامه‌های داخلی و عملیات رسانه‌ای پایگاه‌های خبری رسانه‌های ضد انقلاب، در این رصد  برآنیم که بتوانیم خطوط مشترک میان بعضی از رسانه‌های داخلی و ضد انقلاب را بررسی و تحلیل کنیم.

*******

قهرمان سازی از یک محکوم امنیتی، سوژه مشترک «اعتماد» و «اینترنشنال»

روزنامه اعتماد- به مدیرمسئولی الیاس حضرتی- نماینده سابق مجلس، از جمله رسانه هایی است که در ماه‌های گذشته و همزمان با اغتشاشات، رسما به تریبون جریان آشوب بدل شد. رسانه های معاند در ماه‌های گذشته به دفعات با ذوق زدگی به بازنشر گزارش های این روزنامه اصلاح طلب اقدام کرده و به آن ضریب دادند. شراکت در پروژه کشته سازی، اصرار بر بکارگیری کلیدواژه «اعتراض» و انکار «اغتشاش» و «آشوب»، نفرت پراکنی علیه مدافعان امنیت، تحریک گسل های قومیتی، القای تحقیر و خشونت سیستماتیک علیه زنان در ایران، تلاش برای تبرئه آشوبگران مسلح و سنگ اندازی در مسیر محاکمه آنان و…از جمله اقدامات برخی رسانه های منتسب به جریان اصلاح طلب و از جمله روزنامه اعتماد در جریان آشوب های اخیر است.

و اما روزنامه اعتماد در جدیدترین نمونه در عوض کردن جای ظالم و مظلوم، با یک محکوم امنیتی در زندان! مصاحبه کرده است. این روزنامه اصلاح طلب در گزارشی با عنوان «به‌رغم حکم قانونی برای آزادی در زندان هستم؛ گفت‌وگوی اسماعیل عبدی، دبیرکل کانون صنفی معلمان از زندان کچویی با اعتماد» نوشت:« اسماعیل عبدی… چهره‌ای که برای پیگیری مطالبات معلمان بیش از 8سال را در زندان سپری کرده… پدری که سال ۹۴ و زمانی که راهی زندان شد، یک دختر ۱۴ساله، یک پسر ۷ساله و یک دختر ۱۰ماهه شیرخواره داشت و امروز که با «اعتماد» سخن می‌گوید، ماندانا دختر شیرخواره‌اش، ۹سالگی را پشت سر گذاشته، مبینا دختر ۱۴ساله‌اش ۲۲ سال را تمام کرده و پای سفره عقد نشسته و پسرش امیرحسین ۷ساله در آستانه جوانی قرار دارد. همه این «بالیدن‌ها» و «قد کشیدن‌ها» و «رقم زدن‌ها» در شرایطی شکل گرفته که در جمع این خانواده، یک جای خالی بزرگ وجود داشت. جای خالی پدری که برای پیگیری مطالبات همکارانش، در یک روز گرم تابستانی در تیرماه ۹۴ راهی زندان شد و هنوز بازنگشته است.»

این رسانه منتسب به جریان اصلاحات در بخش دیگری از این گزارش به نقل از این محکوم امنیتی نوشت:«هرگز پشیمان نیستم. دلیل زندان رفتن من برای بچه‌ها بسیار مهم است. خدا را شکر، همکاران معلم من برای بچه‌ها روشن کرده‌اند که پدرشان برای یک هدف متعالی زندان رفته است. آنها به شکل عملی دیدند که هر جا می‌روند از آنها به شکل خانواده یک قهرمان استقبال می‌شود.»

لازم به ذکر است که اسماعیل عبدی پیش از این به دلیل اقدامات گسترده علیه امنیت ملی محکوم شده بود. نوع ارتباط اعضای کانون منحله صنفی معلمان با رسانه‌های معاند حکایت از آن دارد که این افراد با مستمسک قرار دادن مطالبات به‌حق معلمان در تلاش برای بهره‌برداری سیاسی از این مطالبات  و منحرف کردن آن بوده و هستند.

پیش از این اطلاعاتی درباره ارتباط این انجمن با سازمان جاسوسی آمریکا منتشر شده بود. در همین رابطه برخی از اعضای گروهک یاد شده با گروهک های معاند در خارج از کشور ارتباط ارگانیک داشته اند و از مسائل صنفی فرهنگیان صرفاً به عنوان طعمه فریب و جذب نیرو استفاده می کرده اند.

گفتنی است رسانه های معاند و از جمله رسانه سعودی-انگلیسی «اینترنشنال» به صورت ویژه بر فعالین منتسب به این انجمن تمرکز کرده و اخبار مرتبط با آنان را پوشش می دهد. استقبال ارگان اعضای فراری جریان فتنه از اظهارات «ابتکار»

سحام نیوز- ارگان رسانه ای منتسب به اعضای فراری جریان فتنه- از اظهارات «معصومه ابتکار» استقبال کرد. سحام نیوز در همین رابطه در مطلبی نوشت:« معصومه ابتکار: به اسیدپاشی‌ها در اصفهان هیچوقت رسیدگی نشد. امام از ابتدا با نگاه‌های سخت‌گیرانه به حجاب درگیر بودند. اتفاقات ماه‌های اخیر، انباشت سال‌های طولانی اعتراضات زنان بود. چون باورمان شده کسی هستیم، خطا می‌کنیم و عذرخواهی نمی‌کنیم.اتفاقاً این یکی از آن موضوعاتی است که به مبانی عدالت در نظام خدشه وارد می‌کند و امام روی این موضوعات بسیار حساس بود.»

اظهارنظر تأمل برانگیز ابتکار درباره نگاه امام به حجاب که استقبال رسانه های معاند را در پی داشته است، در حالی است که، رهبر معظم انقلاب- ۱۷ اسفند ۹۶- با اشاره به ادعای برخی افراد مبنی بر مخالفت امام با حجاب اجباری فرمودند:«آنچه بنده را حسّاس میکند، این است که ناگهان شما می‌بینید از دهان یک گروهی از افرادی که جزو خواص محسوب میشوند، مسئله««حجاب اجباری» مطرح میشود؛ معنایش این است که یک عدّه‌ای نادانسته -حالا من میگویم نادانسته؛ ان‌شاءالله نادانسته است- همان خطّی را دنبال میکنند که دشمن با آن‌همه خرج نتوانسته است آن خط را در کشور به نتیجه برساند؛ همان خط را دارند دنبال میکنند؛ در بین اینها روزنامه‌نگار هست، در بین اینها روشنفکرنما هست، در بین اینها آخوند و معمّم هست می گویند«امام که فرمودند باید زنها باحجاب باشند، همه‌ی زنها را نگفتند»! حرف بیخود! ما بودیم آن‌وقت، ما خبر داریم؛ چطور این‌جور است؟ امام در مقابل یک منکر واضحی که به‌وسیله‌ی پهلوی و دنباله‌های پهلوی در کشور به وجود آمده بود، مثل کوه ایستاد، گفت باید حجاب وجود داشته باشد. در مقابل همه‌ی منکرات، امام همین‌جور محکم ایستاد.»

پایان پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید