تا به حال فکر کرده‌اید این کوله بار از خبرهای خوب که هر روز صبح چشمانتان به آن گشوده می‌شود، نشان از چه سرمایه بزرگ و چه گنجینه با ارزشی دارد؟ دوست داشتن، عشق و محبت، موتور محرکه‌ای است که انجام خوبی‌ها در حق همدیگر را ممکن و شدنی می‌کند و باید قبول کنیم که اگر نباشد انگیزه‌ای برای خلق حتی یک خبر خوب هم وجود نخواهد داشت.

خبر خوب | تحقق شعار زن_زندگی_آزادی توسط بانوی داورِ ایرانی/ مردم به مطالبه‌گری حجاب و حیا وارد میدان می‌شوند

گروه خبر خوب: تا به حال فکر کرده اید این کوله‌بار از خبرهای خوب که هر روز صبح چشمانتان به آن گشوده می شود، نشان از چه سرمایه بزرگ و چه گنجینه با ارزشی دارد؟ دوست داشتن، عشق و محبت، موتور محرکه ای است که انجام خوبی‌ها در حق همدیگر را ممکن و شدنی می‌کند و باید قبول کنیم که اگر نباشد انگیزه ای برای خلق حتی یک خبر خوب هم وجود نخواهد داشت. پس در آغازین روزهای فصل طراوت و زندگی،  پروردگار عشق و مهربانی را برای نعمت بزرگ ایمان،  نوع دوستی و عشق به وطن و هموطن سپاس می‌گوییم. از آنجا که شکر نعمت نعمت را افزون می‌کند امیدواریم  با این سپاسگزاری بسته خبر خوب ایرانمان، هر روز پُر و پیمان تر از قبل باشد.

*«لبخند مادری» ، پیشکش چندقلوهای نورسیده! آخرین فرشته کوچولو هم که می‌خوابد، طاقباز دراز می‌کشد. کمرش از خستگی راست نمی‌شود. دلش می‌خواهد به یاد گذشتۀ خلوت و غرق سکوتش، یک دل سیر چُرت بزند، اما نگرانی از گرسنگی، بیدار شدن و حتی غلت خوردن بچه‌ها خواب را از چشمانش می‌دزدد. بگذریم که این روزگار شلوغ را هرگز با دنیا عوض نمی‌کند! درست است که از قدیم‌وندیم گفته‌اند:« هر آن کس که دندان دهد نان دهد!» و کسی که به رزّاق بودن خداوند اعتقاد قلبی دارد و چشمش را فقط به دست او دوخته است دلش حسابی قرص و محکم است، اما باید قبول کرد وقتی پای سه‌قلو و چهارقلو و …به میان می‌آید کنار همه ایمان و یقین ،از انسانیتِ دور و بری ها به‌دور است که دست پدر و مادرِ غافلگیر را در پوست گردو بگذارند و دست‌تنها در اتفاقی خوشایند اما پرماجرا تنهایشان بگذارند. خدا به بنیاد 15خرداد خیر دهد که لذت تماشای لبخند را بهانه کرد تا دنیای مادرانی را شاد و آخرت خودش را آباد کند.«حمیدرضا  علیان زادگان»، مدیرعامل این بنیاد می‌گوید:« در طرح حمایت از خانواده‌های دارای فرزند چند‌قلو که توسط بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اجرا می‌شود، هدایایی از جمله یک بسته «لبخند مادری» به ازای هر یک از نوزادان، اهدای کارت هدیه به مادر به ازای هر یک از نوزادان و تامین پوشک مصرفی به مدت شش ماه به ازای هر یک از نوزادان به خانواده‌ها تقدیم می‌شود. این بانی خیر،برای تداوم این لبخند زیبا دست همه خیرین را به یاری می فشارد.  

*برکت مال حلال بی حد و حساب است «در ایام نوروز 1402 در محدوده میدان المپیک، یک افسر باوجدان  پلیس راهور تهران بزرگ یک دستگاه گوشی تلفن همراه اپل به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان پیدا می‌کند و بلافاصله با شناسایی مالک آن، آن را تحویل اداره بازرسی پلیس راهور تهران بزرگ می‌دهد تا مراحل تماس و تحویل این گوشی به مالک آن انجام پذیرد.» کارهای خوب همیشه تحسین‌برانگیز هستند و انسان‌های خوب همیشه دوست‌داشتنی. به‌خصوص در روزگاری که شاید بعضی از ارزش‌ها کمی کم‌رنگ‌تر شده باشند و توجه به آن‌ها هم کم‌تر. خودتان را جای صاحب یک تلفن همراه صد میلیون تومانی بگذارید. وقتی دستش را روی جیبش می‌گذارد و در کمال ناباوری می‌بیند، از تلفن همراه کوچکی که حالا به مدد گرانی‌ها و وضعیت اقتصادی این روزها تبدیل به سرمایه‌ای از زندگی‌اش شده، خبری نیست. چه حالی به شما دست می‌دهد؟ حالا فکر کنید انسانی جوانمرد پیدا شود و این سرمایه کلان را بی چشم داشت تقدیمتان کند. چقدر خوب است که همه انسان‌ها مثل این پلیس جوان، به برکت مال حلال ایمان داشته باشند تا برای دیدن لبخند برروی لب‌های هم‌وطنانشان تا می‌توانند مهربانی کنند.  

*ایستگاه‌های مترو تهران و حومه، میزبان طرح « تذکر لسانی، وظیفه همگانی»  داستان حضرت موسی (ع) را شنیده‌اید؟ وقتی‌که عزم هدایت‌گری داشت و به قول خودمانی، شال و کلاه کرد، بار و بندیل را بست و کنار تمام وعده‌های الهی از نترس! ناراحت و نگران نباش! خدا با توست! و تمام این دلگرمی‌های عاشقانۀ عبد و معبودی، یک حرف مانده بود که باید آویزه گوش می‌کرد تا در تمام مراحل هدایت و رهبری از قلم نیفتد.آن یک حرف هم این بود:« و قولوا لَهُم قَولاً لَیِّناً» و خداوند به پیغمبرش امر کرد با زبان خوش مردم را به سوی نور و ایمان بخواند. حالا این روزها در کوچه و بازار، مدرسه‌ها و ادارات، بیمارستان‌ها و مؤسسات و هرجا که فکرش را بکنید حرف از «امربه‌معروف» است و پای‌بندی به «قانون». هر چه باشد این‌جا ایران اسلامی است و کتابِ تاریخ مهربانی‌ها و یکدلی های مردمانش آن‌قدر قطور،که با خاله زَنَک بازی‌ها و سنگ پراکنی‌های حسودان و کارشکنان، این قدمت و اصالت هرگز تَرَک برنخواهد داشت. «در راستای مطالبات عموم مردم شریف ایران در موضوع حجاب، «طرح تذکر لسانی، وظیفه همگانی» از امروز در ایستگاه‌های مترو تهران و حومه اجرا می‌شود.» قانون که لازم‌الاجراست. امربه‌معروف هم که یک فریضه الهی و امری واجب است.می‌ماند این قول لَیِّن و کلام خوش  و یک ایران قلب مهربان و صبور، تا به برکت ماه میهمانی پروردگار کدورت‌های این ایام فتنه را بشوییم و دل‌هایمان را با خداوند و بندگانش صاف و صیقلی کنیم. بسم‌الله! .  

*تحقق شعار زن_زندگی_آزادی توسط بانوی داورِ ایرانی   زنان ایران اسلامی  از زن بودن، زندگی کردن و آزاد بودن در کشوری که عرصه تحقق شعار زن_زندگی و آزادی است خوشحالند. از روزی که عده ای این شعار را در بوق و کرنا کردند و برای اثبات نبودن و نداشتنش، گریبان چاک زدند، بارها و بارها مصادیق واقعی از آن در عرصه‌های علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی، سیاسی و هر آنچه که فکرش را بکنید پیش رویشان قرار گرفت. اما امان از کسی که خودش را به خواب بزند! بمب هم کنارش بترکد بیدار نخواهد شد. بفرمایید! این‌هم جدیدترینش!داغ داغ است و تازه از تنور بیرون آمده :«کمیته برگزاری رقابت های گرنداسلم ووشی، «معصومه باقری» ،بانوی داوری ایران را به عنوان بهترین داور این مسابقات انتخاب و معرفی کرد.»  

دیدگاهتان را بنویسید