ایرانیان حاضر در صحرای عرفات، امروز در مراسم برائت از مشرکین با سردادن شعارهای ضد آمریکایی و ضدصهیونیستی، باردیگر سیاست‌های توسعه طلبانه آمریکا و رژیم کودک‌کش صهیونیستی را محکوم کردند.

ایرانیان در صحرای عرفات مراسم برائت از مشرکین برگزار کردند+عکس

به گزارش شرکت زرتاج، مراسم برائت از مشرکین امروز هم‌زمان با روز عرفه در عربستان، با حضور حجت‌الاسلام سیدعبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، سیدعباس حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت و حضور پرشور زائران ایرانی بیت‌الله الحرام در صحرای عرفات برگزار شد.

در این مراسم باشکوه که از ساعت ۹ صبح به وقت محلی (۰۹:۳۰ به وقت ایران ) برگزار شد، پیام حج آیت‌الله العظمی سیدعلی خامنه‌‍ای، مقام معظم رهبری توسط نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت قرائت شد. بخش‌هایی از این پیام نیز به زبان عربی ترجمه شد.

در مراسم برائت از مشرکین، زائران کشورمان با سردادن شعارهای ضد آمریکایی و ضدصهیونیستی، باردیگر سیاست‌های توسعه طلبانه آمریکا و رژیم کودک‌کش صهیونیستی را محکوم کردند.

زائران ایرانی در این مراسم که خانواده معظم شهدا، جانبازان سرفراز انقلاب اسلامی، نمایندگان بعثه‌های مراجع عظام تقلید و سرپرست سفارت کشورمان در ریاض نیز حضور داشتند، با سردادن شعارهایی ضمن برائت از مشرکین و تأکید بر وحدت و همبستگی، از رژیم صهیونیستی به عنوان جرثومه فساد و آمریکا به عنوان ام‌الفساد قرن یاد کردند. «وحدت راه و رسم مؤمنان است، وحدت خار چشم دشمنان است، برائت المسلمین – من عمل المشرکین، تبت یدالکافرین – من بلد المسلمین» ‌از جمله شعارهایی بود که در صحرای عرفات طنین‌انداز شد. قرائت مناجات حضرت علی (ع) از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

در پایان نیز قطعنامه  مراسم برائت از مشترکین قرائت شد ‌ که متن آن به شرح ذیل است: ۱-ما حجاج بیت الله الحرام با تاسی به سیره پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم و ائمه اطهار علیهم السلام در صحرای عرفات، با آرمان‌های اسلام ناب محمدی تجدید پیمان نموده و اندیشه‌های والای امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) را، چراغ راه خود قرار داده و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عزیز به ویژه شهدای مسجد الحرام و فاجعه منا و سال ۶۶ ، مواضع اصولی خود را اعلام می‌داریم. ۲-ما ضمن اهتمام بر وحدت جهان اسلام حول قرآن و آرمان‌های پیامبر اعظم (ص)، از سیاست‌های آمریکا و رژیم منحوس صهیونیستی مبنی بر ایجاد تفرقه میان مسلمانان اعلام انزجار می‌کنیم.

۳-ما حجاج شرکت کننده در مراسم برائت از مشرکین، مسئله فلسطین را مسئله اصلی و محوری جهان اسلام ،کشور‌های عربی و مسلمانان جهان دانسته و امروز با گذشت ۴۴ سال از ابتکار تاریخی معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) و راهبری‌های حکیمانه خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری مدظله‌العالی همچنان حمایت همه جانبه از مردم مظلوم فلسطین و مسلمانان جهان را وظیفه خود می‌دانیم. ۴-ما نمایندگان ملت غیور ایران، در صحرای عرفات همبستگی جهان اسلام و وحدت کلمه امت اسلامی را کلید فتح و غلبه بر استکبار جهانی و توطئه‌های آنان اعلام کرده و اکنون که جبهه مقاومت، ابتکار عمل را از اختیار صهیونیست‌ها خارج و رژیم کودک‌کش صهیونیستی را به سمت زوال تدریجی رانده معتقدیم تسریع در فروپاشی ‌رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی و رسیدن به نقطه بی‌بازگشت، اولویت اول جهان اسلام و کشورهای اسلامی است.

۵-ما حجاج بیت الله الحرام نسبت به راه اندازی گروه‌های تندروی به ظاهراسلامی و دخالت و تجاوز غاصبانه به کشورهای اسلامی که از اهداف و برنامه های  نظام استکبار و سلطه برای نابودی و کم اثر جلوه دادن تاثیرات عمیق فرهنگی و معنوی اسلام است، اعلام خطر نموده و بر بصیرت کامل و ضرورت ایستادگی امت اسلامی در مقابل آن تاکید می‌کنیم.

۶-ما، ضمن حمایت از اقدامات دولت مردمی در توسعه هوشمندانه روابط راهبردی جمهوری اسلامی با کشورهای دنیا و بالندگی دیپلماسی همسایگی با کشورهای منطقه ، خواستار حمایت کامل از جبهه مقاومت و تقویت روابط سیاسی با محوریت دفاع از آزادی‌خواهان جهان خصوصا آرمان فلسطین تا آزادی قدس شریف هستیم. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید